Przestrzeń ma znacznie

Gdyby tak przeorganizować swoje życie i uwolnić się od zbędnych i niepotrzebnych nikomu obowiązków. Ciągłe koszenie wieloarowej działki, plewienie grządek i odśnieżanie podjazdu zamienić na obszerne mieszkanie na wzgórzu.


Gdyby tak przeorganizować swoje życie i uwolnić się od zbędnych i niepotrzebnych nikomu obowiązków. Ciągłe koszenie wieloarowej działki, plewienie grządek i odśnieżanie podjazdu zamienić na obszerne mieszkanie na wzgórzu. Duży metraż 185-230 m2, ogródek lub taras, jedynie sześć apartamentów w całym budynku może sprawić, że doczesne troski znikną a komfort życia nie tylko się nie zmieni ale ulegnie znacznej poprawie. Ponadto prestiż związany z miejscem zamieszkania z pewnością oddziałuje dobrze na własną samoocenę i ogólne dobre samopoczucie.

Rozterki i strach związany ze zmianą

Na zachodzie europy ludzie kupują i sprzedają domy bez większego problemu. Jedni robią to żeby zarobić inni, żeby wyrwać się z małomiasteczkowej, ciężkiej atmosfery w której trudno o prywatność. Odkłada się sentymenty na półkę w imię wyższych celów. Są to m.in. wygoda, praktycyzm i spełnianie marzeń. Mówi się, że przełamywanie wewnętrznych barier i wychodzenie ze strefy komfortu to głównie domena ludzi młodych, którzy ciągle muszą coś zmieniać w swoim życiu. Odwaga potrzebna na dokonywanie w nim zmian zazwyczaj przychodzi z wiekiem. Dojrzały człowiek wie, co jest mu do szczęścia potrzebne. Związane z kupnem nowego mieszkania zmiany i pożegnanie starych przyzwyczajeń wprowadzają nową jakość do życia. Ludzie, którzy próbują nowych rozwiązań i mają odwagę realizować swoje marzenia żyją dłużej i są bardziej szczęśliwi. Popadanie w schematy realnie skraca życie i czyni wszystkie dni podobnymi do siebie. Sprzedaż starego domu może okazać się najlepszą życiową decyzją, której nie należy się bać.

Co oferuje życie w dużym mieście

Sprawna infrastruktura, bliskość sklepów, nieduża odległość od centrum Gdyni i pozostałych części Trójmiasta czyli Sopotu i urokliwego Gdańska to tylko niektóre z niewątpliwych zalet mieszkania w mieście. Jeśli do tej pory nie mieliśmy czasu na wyjście do kina czy teatru albo na lampkę wina na nadmorskim deptaku to właśnie teraz to wszystko możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Podjęcie odważnej decyzji a nie tylko nieśmiałe marzenia tylko działania sprawią, że nierealne może stać się rzeczywiste. Jeśli nasze dzieci jeszcze mieszkają z nami na pewno mają dość ciągłych dojazdów na zajęcia pozalekcyjne. Strata czasu na dojazdy to kolejny punkt, który nie wchodzi w rachubę jeśli mieszkamy tuż obok wszystkiego, tego co umożliwia nam wygodne życie. Zaproszenie znajomych na weekend nie ogranicza nas już jedynie do grillowania. Teraz możemy wspólnie korzystać z uroków miasta ale i pobliskiej przyrody. Bliskość Kępy Redłowskiej daje nam niemniejsze możliwości niż niejeden wiejski zakątek.

Zawsze coś po sobie zostawiamy

Każdy, kto kiedykolwiek stanął przed podjęciem decyzji o sprzedaży rodzinnego domu zapewne usłyszał o sentymentach, o rodowej spuściźnie i o dzieciach, które kiedyś będą mieć z niego pożytek. Nic bardziej mylnego. Dzieci mają zazwyczaj własne życie. Pójdą własną drogą i najlepiej jest jeśli mogą zamieszkać samodzielnie. Mówią też, że starych drzew się nie przesadza. Nie ma pojęcia stary. Każdy człowiek ma tyle lat na ile się czuje. Nigdy nie jest za późno na samorealizację, spełnienie marzeń i zmiany, które są konieczne aby je spełnić. Nie rezygnując z przestrzeni czy ogrodu, mając możliwość spaceru po plaży, która jest na wyciągnięcie ręki można żyć i oddychać pełną piersią. Dzieci na pewno będą dumne ze swoich rodziców, którzy są im potrzebni szczęśliwi a nie uwięzieni w ciasnych ramach czyichś przekonań. Z pewnością o wiele bardziej atrakcyjny będzie dla nich luksusowy apartament i do takich właśnie korzeni chętniej później wrócą.

Bez względu na to czy jeszcze mieszkamy z naszą latoroślą czy już sami, nie bójmy się spełniać swoich marzeń. Sprzedaż domu na wsi i zamieszkanie w atrakcyjnym apartamentowcu w Gdyni otworzy nas na świat i da nam duży wachlarz niedostępnych dotąd możliwości. Będzie on zapewne także dobrą inwestycją.