Livigo – luksusowe apartamenty w Gdyni


Moda na sielskie życie za miastem już z wolna dobiega końca. W takich miejscach jednak brakuje odpowiedniej infrastruktury, edukacji i komfortu życia.

Wielu ludzi mieszkających na prowincji, znaczną część swojego życia – zarówno zawodową, jak i kulturalną, rekreacyjną czy towarzyską – spędza w mieście. Taki aktywny tryb egzystowania spowodował, że ludzie zaczęli szukać nowego miejsca do życia. To grupa osób, które potrzebują przestrzeni, intymności a zarazem szerokiego dostępu do tego, co daje nowoczesne miasto.

Lokalizacja

Apartamenty Livigo zostały zaprojektowane na krawędzi morenowej skarpy. Budowa taka jest wyzwaniem, ale w efekcie końcowym uzyskaliśmy na projekcie malowniczą bryłę. W obrysie patio umiejscowiliśmy podświetlone, stojące na środku liściaste drzewo.

Podążając za ukształtowaniem terenu powstała kaskadowa forma przestrzenna. W poziomie poszczególne segmenty są przesunięte względem siebie, zaś w pionie kaskadowo kończą się obszernymi słonecznymi tarasami. Rozbicie budynku na trzy elementy tworzy zaułki, w których narasta poczucie prywatności. Tworzą się miejsca ukryte przed wzrokiem sąsiada. Do tego dynamiki dodają zewnętrzne balkony w kwadratowej formule.

Komfort do życia

Apartamenty Livigo to oaza spokoju w mieście. Poprzez usadowienie działki w drugim rzędzie zabudowy zminimalizowany został hałas miasta. Posesja zaś sama w sobie, sąsiaduje z każdej ze stron z ogródkami sąsiednich domków jednorodzinnych. Każdy apartament Livigo mieści się na dwóch kondygnacjach. Wraz z działem budowlanym można sobie dowolnie zaaranżować przestrzeń.

Wielkość apartamentów:

L1 [ poziom -1/0 ] – z ogródkiem
L2 [ poziom -1/0 ] – z ogródkiem
L3 [ poziom -1/0 ] – z ogródkiem
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
L 4 [ poziom 0/1/2 ] – z tarasem
L 5 [ poziom 0/1/2 ] – z tarasem
L 6 [ poziom 0/1/2 ] – z tarasem