Ogródki Livigo


Ogródki na poziomie -1 przynależą do apartamentów w dolnej kondygnacji budynku. Na wyższym poziomie zaprojektowaliśmy przestrzeń sypialną, zaś na niższym część gastronomiczną oraz relaksacyjną. Widok z salonów przez witryny rozpościera się na przynależne ogródki.

apartament L1 – 270 m2

apartament L2 – 144 m2

apartament L3 – 168 m2

Ogródki

Lokalizacja nieruchomości Livigo znajduje się w drugim rządzie zabudowy, co czyni to miejsce wyciszone od gwaru przechodniów i hałasu aut. Ogródki ze wszystkich trzech stron są osłonięte przez tereny zielone sąsiadów. 

Sugerujemy ogródek podzielić na mniejsze części. Dzięki temu nie tylko lepiej rozplanujesz, jak ma wyglądać twój ogródek, lecz także stworzysz miejsca, w których będziesz mógła zaaranżować zakątek tematyczny. Na tarasie ogrodowym warto zorganizować strefę odpoczynku –  ustawić stolik, kanapy i fotele. Meble dobrze nadające się na taras zwykle wykonane są z impregnowanego drewna. Stworzysz dzięki nim przytulny kącik, w którym można zjeść posiłek na świeżym powietrzu albo relaksować się z kawą w ręku.

Wykorzystując balkon powyżej możesz pomyśleć o bardziej nietypowych rozwiązaniach jak: instalacja podwieszanego fotela, ustawienie huśtawki albo zawieszenie hamaka. Możesz wokół tarasu, na ścianach budynku posadzić pnące rośliny, które będą odgradzały ją od sąsiada. Dzięki temu zakątek ten stanie się twoim sanktuarium.

Zioła

Nikt nie powiedział, że kwiatowe ogrody nie mogą być miejscem uprawy bardziej praktycznych roślin. Modne i praktyczne stały się plantacje ziołowe. To świetne rozwiązanie dla miłośników gotowania i kuchni świata. Wystarczy niewielka przestrzeń by ustawić kilka okazalszych doniczek. Zioła najwygodniej hodować w doniczkach, przede wszystkim dlatego, że większa część z nich źle znosi mróz. Jednak przeniesione do domu długo postoją i będą wzbogacały twoje potrawy o niezwykły smak i aromat.

Oświetlenie

Chyba nic nie pomaga stworzyć klimatu równie skutecznie, jak odpowiednio dobrane światło. Zaplanowane oświetlenie ogródka sprawi, że będzie po zmroku pięknie się prezentował i cieszył też oko sąsiadów, oraz uprzyjemni przebywanie w ogrodzie po zmroku. Niesamowite wrażenie mogą stworzyć lampy, stanowiące doskonałą oprawę: czy to dla naturalnego blasku świec, czy dla światła elektrycznego. Praktyczne są latarnie ogrodowe. Zainstalowane wokół tarasu dobrze go oświetlają, a jednocześnie skupiają wokół siebie owady, które często dręczą ludzi.

Trawnik

W przydomowych ogródkach większą część powierzchni powinnaś zaplanować na trawnik. Spowoduje to, że będzie sprawiał wrażenie przestronniejszego i czystszego w formie. Trawa sprawia, że przy gruncie jest chłodniej i bardziej wilgotno. Wilgotność powietrza nad trawnikiem jest około 10% większa niż nad wybrukowanym placem. Zalecamy posiać trawnik użytkowy, po którym mogą biegać dzieci i zwierzęta, a od czasu do czasu wyrośnie jakaś stokrotka albo mniszek.