Tarasy z widokiem na miasto

Apartamenty Livigo nie tylko wyjątkowy projekt architektoniczny, funkcjonalne wnętrza, ale także odpowiednia forma i aranżacja tarasów. Są on częścią apartamentów na górnych kondygnacjach.Apartamenty Livigo to nie tylko wyjątkowy projekt architektoniczny, funkcjonalne wnętrza, ale także odpowiednia forma i aranżacja tarasów. Są one częścią wypoczynkową apartamentów na górnych kondygnacjach.

Ogrzewanie tarasowe

Nadejście jesieni nie oznacza rezygnacji z odpoczynku na tarasie. Nawet w chłodniejsze dni możecie spędzać na tarasie przyjemne chwile, pod warunkiem, że zadbacie o wasz komfort cieplny. Wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu, nawet gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest niska, umożliwi ogrzewanie. Ogrzewanie tarasowe  jest najczęściej za pomocą wolno stojących podgrzewaczy i promienników gazowych zasilanych gazem z butli, która ukryta jest w obudowie urządzenia. Elegancko na przydomowej przestrzeni prezentują się ogrzewacze w formie stożka lub tuby ze szklanymi ściankami, w których zamknięty jest ogień. Taki ogrzewacz zapewnia równomierne rozprzestrzenianie się ciepła i przyjemny widok płomieni, budując przytulną atmosferę.

My jednak zachęcamy do montażu na konstrukcji pergoli promienników elektrycznych. Są bezpieczniejsze i łatwiejsze w obsłudze. Wytwarzają one ciepło podobne do promieni słonecznych, które odczuwalne jest natychmiast po włączeniu urządzenia. Promienie podczerwone nie ogrzewają powietrza, lecz podnoszą temperaturę powierzchni, na którą bezpośrednio padają. Rozwiązanie to na pewno docenicie w czasie chłodniejszych wieczorów. Generowane ciepło ma bardzo naturalny charakter. Nie jest zbyt intensywne, ale na pewno poprawia komfort. Podstawą każdego tarasu jest zestaw leżaków, foteli, kanap oraz kawowych stolików. Aranżacja taka zmieści się pod dachem pergoli. Bardzo modnym stało się dodanie do takiego zestawu stolika z paleniskiem na eko-paliwo. Nie wytwarza ciepła, ale dodaje sielski klimat i na pewno poprawia samopoczucie. 

Oświetlenie na tarasie

Osoby pragnące wypoczywać przed domem mogą zdecydować się na rattanowe leżanki lub na mięciutkie, niewielkie sofy wypełniane miłymi w dotyku poduszkami. Styl, kolorystyka oraz wielkość zależą już od indywidualnych preferencji. Po zmroku taras możecie ożywić sztucznym oświetleniem. Dużą rolę odgrywa oświetlenie dekoracyjne. Buduje klimat miejsca, jest dopełnieniem starannie zaplanowanej aranżacji i wydobywa z mroku poszczególne strefy tarasu. Oświetlenie dekoracyjne nie musi być nazbyt intensywne, ponieważ ma sprzyjać wypoczynkowi. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się modne lampy w kształcie kul. Najczęściej są to lampy podłogowe. Emitowane przez nie dolne, delikatne światło odpowiednio nastraja i pozwala się odprężyć. Lampy kule o różnej wielkości ustawione w grupach lub pojedynczo w różnych strefach tarasu są również jego ozdobą. Lampy te zyskały popularność dzięki swej prostocie i nowoczesności. Z powodzeniem możemy nimi zastąpić klasyczne lampy stojące, i zmienić tym samym nasz taras po zmroku w miejsce przyjazne, a zarazem bardzo efektowne. 

Rośliny

Przestrzeń tarasu nie musi być nudna. Wystarczy tylko zadbać, by pojawiły się tam odpowiednie rośliny. Wrzośce, astry czy złocienie będą doskonale wyglądały posadzone pojedynczo, mogą być także dobrym punktem wyjścia do tworzenia z nich wielobarwnych kompozycji, które ozdobią nasze tarasy aż do późnej jesieni.

Grillowanie na tarasie

Wyposażając swój nowoczesny taras Livigo, warto postawić na grilla gazowego. Przygotowywane na nim potrawy są dużo zdrowsze, a przy tym w smaku niczym nie ustępują tym pieczonym na węglu czy na brykiecie. Klasyczny węglowy wciąż ma wielu zwolenników, ale nie jest to dobre rozwiązanie na taras. Płomienie, rozżarzony węgiel czy tłuszcz skutecznie niszczą deskę tarasową wypalając w niej ciemne plamy. Przy tym jest on niebezpieczny, gdy wokoło bawią się dzieci. Zapach dymu też niekoniecznie może podobać się sąsiadom. Profesjonalne urządzenia typu gazowego są bardzo estetycznie wykonane. Nierzadko ich obudowa zrobiona jest z eleganckiej, szczotkowanej blachy. Lepsze modele wyposażone są w pojemną szafkę oraz w duże blaty po obu stronach. Duża waga całości sprawia, że nie są narażone na podmuchy morskiego wiatru.

Deski tarasowe

Cała płaszczyzna tarasu jest wykonana z deski modrzewia syberyjskiego. Pochodzącego od dobrego i cenionego producenta. Aby wykazywały się one dobrą odpornością na warunki atmosferyczne, muszą być dobrze zabezpieczone. Tarasy po krawędzi mają murek ze szklaną balustradą. Daje to wrażenie otwartej przestrzeni. Murek zaś wykorzystaliśmy na siedzisko z miękkimi poduszkami. Poszerza to użytkową formę przestrzeni tarasu, gdzie zaproszeni goście mają możliwość usiąść i delektować się panoramą miasta.